"Bal trzecioklasistów"

Jest ostatnią pożegnalną imprezą taneczną uczniów klas trzecich. Odbywa się pod koniec czerwca, po emocjach egzaminacyjnych i wiosennych wycieczkach. To coś więcej niż zwyczajna dyskoteka, ale i nie huczny bal na wzór kosztownych studniówek wymagających dużych przygotowań i nakładów.

W imprezie uczestniczą trzecioklasiści, w organizacji pomagają nauczyciele i rodzice. Podobnie jak wszystkie zabawy, również ta ma charakter zamknięty.
    Wcześniej uczniowie zdobią salę gimnastyczną i ćwiczą kroki i figury poloneza. Taniec ten, wykonany pięknie na początku uroczystości, jest wyjątkowym przeżyciem i dla samych wykonawców, i dla ich rodziców. Zarówno polonez, odtańczony przez 50 par, jak i tańce przy muzyce country prowadzone przez wodzireja, pozostają uczestnikom zabawy w pamięci.

Cała impreza odbywa się w obecności nauczycieli i rodziców, którzy dbają też o zapewnienie skromnego posiłku dla swoich dzieci.