Akcje charytatywne w naszej szkole

Obudźmy Szastę

W dniach 11-12 października w naszej szkole odbywała się akcja charytatywna, która miała na celu zbiórkę pieniędzy dla Agnieszki Szozdy. Była absolwentka naszego gimnazjum 3 miesiące temu uległa wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego pozostaje w śpiączce. Czeka ją kosztowna terapia i rehabilitacja. Wśród uczniów zostały rozprowadzone plakaty z nalepką o pomoc finansową. Także podczas  zebrania rodziców, które odbyło się 17 października zbierano pieniądze. Łącznie udało się zebrać ponad 1000 zł.  Podobne akcje miały miejsce we wszystkich szkołach naszego powiatu. Nasza pomoc to tylko kropla w morzu potrzeb, ale rodzice Agnieszki są wdzięczni za każdą ofiarę. Nie  bądźmy obojętni na cierpienie innych. Pamiętajmy o tym, ze każdy z nas mógł znaleźć się na jej miejscu. Ważne jest, abyśmy  włączali  się w takiego typu akcje. Nasza pomoc może uratować życie potrzebującym.

Samuela znamy wszyscy

W 2002 roku nasze gimnazjum przystąpiło do akcji „Adopcja Serc”. Całą akcję w Polsce koordynuje Archidiecezja Gdańska. Od lat zbieramy pieniążki na Samuela. Dzięki nam, nasz afrykański kolega, nie chodzi głodny, ma się w co ubrać i co najważniejsze może się uczyć.   Maombi Samuel pochodzi z Rwandy i jest jednym z wielu dzieci, które w wyniku wojny dwóch zwaśnionych plemion, straciły rodziców. Dzieci te są okaleczane fizycznie i psychicznie. Żyją w strasznych warunkach. W ich domach często brakuje podstawowych produktów higienicznych, jedzenia i zimowych ubrań. W jednym stroju dzieci często chodzą całymi tygodniami.  Czy potraficie wyobrazić sobie siebie w podobnych warunkach? Kiedy my marzymy o nowym sprzęcie elektronicznym czy firmowych ciuchach, gdzieś tam za wielkim oceanem dzieci umierają z głodu. Nie bądźmy obojętni i nie żałujmy przysłowiowego grosza na naszego afrykańskiego kolegę. Potrzebujących dzieci jest tysiące, dobrze, że spieszymy z pomocą choć jednemu z nich.