Dzień otwarty w naszym gimnazjum

24 marca nasze gimnazjum zaprosiło klasy szóste szkół podstawowych na Dzień Otwarty Szkoły. Z tej okazji gimnazjaliści pokazali jak wygląda dzień z ich życia, co robią na poszczególnych lekcjach, jak spędzają przerwy i jak rozwijają swoje zainteresowania, a Samorząd Uczniowski przedstawił najciekawsze elementy swojej działalności.

Poszczególne lekcje były niezwykle interesujące, ponieważ prowadzili je sami uczniowie wykonując i objaśniając doświadczenia z chemii czy fizyki zapraszając do udziału zaproszonych gości. Można było obejrzeć współczesną wersję Balladyny z przesłaniem o wartości nauki w planowaniu kariery zawodowej młodego człowieka.

Występ szkolnych cheerleaderek zachwycał pięknymi układami tanecznymi.

Na koniec przedstawiono elementy prezentacji Festiwalu Kultur Europejskich: tańce, stroje narodowe i piosenki z Irlandii Północnej, Walii i Szkocji. Uczniowie gimnazjum przygotowali piękne prezentacje symboli tych państw i makiety znaczących obiektów.

Przerwy były pełne atrakcji i niespodzianek dla zaproszonych uczniów. "Nie wiedziałam,że nauka w szkole może być taka ciekawa"- mówi Ania z VI b. "Bardzo podoba mi się ciepły klimat tej szkoły" - powiedziała Agata z VI a.

Imprezie towarzyszyły wystawy o tematyce przyrodniczej "Przemoc w świecie roślin" w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Wystawa fotografii artystycznej "Na skrzydłach motyla" Andrzeja Kubiny. Swoją działalność prezentowały również Szkolny Klub Sportowy, Wolontariat i Samorząd Uczniowski.

Podczas Dnia Otwartego wiele osób mogło przekonać się, że nauka w tej szkole może być przyjemna i pożyteczna.