Europejski Festiwal Kultur

8 marca w naszej szkole odbyła się druga edycja Festiwalu Europejskiego, który został podzielony na trzy części. Pierwsza część zawierała scenki przedstawiające cechy charakterystyczne dla wybranych krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Włoch i Szwajcarii.

Podczas drugiej części uczniowie naszego gimnazjum śpiewali piosenki w j. angielskim do podkładów karakoe. Były to popularne przeboje znanych wykonawców.

Część pierwsza i druga festiwalu miały charakter konkursowy. W konkurencji scenek wygrała grupa z kl. III B prezentująca Wielką Brytanię, a wyróżniono scenki ze Szwajcarii w wykonaniu II A. W konkurencji piosenki w j. angielskim w kategorii solistów zwyciężyła Monika Kręt z I A, a wyróżnienie otrzymali: Kamila Litkowiec z III C i Piotr Pawęzka z III B. W kategorii zespołów triumfowała klasa III C, zajmując I miejsce oraz otrzymując wyróżnienie. Jury podkreśliło pomysłowość naszych wykonawców, dobór rekwizytów, wysoki poziom wokalny oraz bardzo dobrą wymowę języka obcego w przedstawionych prezentacjach.

Celami Festiwalu było: wyjście naprzeciw zainteresowaniom i talentom naszych uczniów, podnoszenie umiejętności językowych, poznanie elementów geografii i kultury wybranych państw europejskich.
    Festiwal przygotowały nauczycielki: Grażyna Kotwis, Joanna Dubaj, Ewa Stasiewicz, Anna Bodys i Ewa Wójcik.