Festiwal "Jesteśmy Europejczykami".

Dnia 15 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal "Jesteśmy Europejczykami". Projekt przygotowały: pani Grażyna Kotwis i pani Joanna Dubaj z Kołem Języka Angielskiego. W projekcie brały udział klasy I i II naszego gimnazjum. Praca nad projektem trwała od stycznia. Każda z klas wylosowała jeden kraj.

Na festiwalu poszczególne grupy zaprezentowały się w następujących konkurencjach: piosenka w języku angielskim, recytacja wiersza w języku angielskim, scenka dotycząca zwyczajów, tradycji, kultury danego kraju, taniec narodowy, żywy pomnik reklamujący Polskę w UE, piosenka lub wiersz, autorstwa klas reklamująca Polskę w UE, quiz wiedzy o krajach UE.

Festiwal miał na celu poszerzenie znajomości języka angielskiego, zdobycie wiedzy o krajach członkowskich UE, ich zwyczajach, tradycji i kulturze. Uczniowie mieli możliwość pokazania swoich talentów artystycznych, a także stali się bogatsi o doświadczenia organizatorskie.

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Pracownia Umiejętności" prowadzonego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej we współpracy z Polską Telefonią Cyfrową Sp. z.o.o., operatorem sieci Era i Heyach oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.