Kabaret "Jaś" na gościnnych występach

Wesoły jest żywot kabareciarzy z Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. W ciągu miesiąca zespół kompletował bowiem rozproszone rekwizyty, by wystąpić przed publicznością. Tym razem w Fundacji Kresy 2000 w Nadrzeczu na zaproszenie Pana Stefana Szmidta. 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka " Jaś" zaludnił scenę na wodzie i dał z siebie wszystko, by rozbawić dzieci niepełnosprawne przybyłe na festyn integracyjny do Państwa Szmidtów.
    Deszczyk kropił, wiatr rozrzucał rekwizyty, meszka cięła, a i tak pobyt w Nadrzeczu był miły. Już choćby dlatego, że granie daje radość, gdy na widowni zasiada serdeczna, chętna do nawiązania kontaktu publiczność. A tam taka właśnie była. Były też rozmowy, wspólne śpiewanie i nowe doświadczenia.
    Kabaret "Jaś" został zaproszony także przez Panie z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju - tym razem do Biłgorajskiego Centrum Kultury, gdzie 4. czerwca odbywał się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Kabaret wystąpił jako gość specjalny na zakończenie imprezy, a przedtem kibicował zespołom rywalizującym w konkursie. Nasz zespół lubi obserwować występy innych, a jest to widz uważny i bystry. Przyglądaliśmy się niepełnosprawnym artystom ze szczerym podziwem i uznaniem. Nie dlatego, że to niepełnosprawni, których ocenia się ze współczuciem. Na scenie grali ludzie z prawdziwym talentem, grali szczerze i entuzjastycznie. I tak samo oglądali nasze przedstawienie. To jest najlepsza publiczność - orzekł kabaret i już postanowił, że za rok przygotuje dla niej coś extra.
    Organizatorzy imprezy obdarowali nas prezentami: olbrzymią pamiątkową płaskorzeźbą - maską, czapeczkami, gadżetami, słodyczami. Dostaliśmy też album o Biłgorajskiem. Podarowaliśmy go naszej szkolnej bibliotece. Mamy nadzieję, że za rok organizatorzy dadzą nam szansę spotkać się z niepełnosprawnymi, zwłaszcza że członkowie kabaretu wielu z nich znają ze swej działalności wolontaryjnej.