Komputer dla świetlicy

W naszym gimnazjum ciągle coś się dzieje i uczestniczymy w wielu projektach. Teraz postanowiliśmy sami sprawdzić naszych sił i napisać wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Pracownia Umiejętności. Projekt został przyjęty i otrzymaliśmy grant w wysokości 1000 zł.
    Zredagowaliśmy ofertę do sponsorów o przekazanie fantów na loterię fantową i rozdaliśmy przedstawicielom różnych firm. Okazało się, że wielu rodziców jest chętnych do współpracy i chce nam pomóc. Ta oferta otworzyła przed nami wiele drzwi. Otrzymaliśmy wiele atrakcyjnych rzeczy, które przeznaczyliśmy na fanty. Było ich aż 500. Wśród nich były dwa aparaty fotograficzne, zegary filiżanki, piłka, etui i różne akcesoria na komórkę, wiele książek, witraże, długopisy itp.
    1 kwietnia odbyła się Wiosenna Loteria Fantowa, w której brali udział uczniowie Gimnazjum Nr 2 i szkół podstawowych z Biłgoraja. Klasy szóste odwiedzały naszą szkołę w ramach Wiosennego Festiwalu Nauki. Sprzedaliśmy większość losów i zarobiliśmy 830 zł.
    Nasi główni partnerzy to: Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Urząd Miasta, Biłgorajskie Centrum Kultury, Mewa, Polska Telefonia Cyfrowa operator sieci Era i Heyah, Plus GSM oraz Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Black Red White, DERKOM, sklep Posejdon, dyrektor, pani bibliotekarka i nauczyciele naszej szkoły.
    Oprócz loterii zorganizowaliśmy dwie dyskoteki, z których dochód przeznaczyliśmy na komputer. Pierwsza z nich o dyskoteka walentynkowa. Podczas drugiej Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Miss i Mistera szkoły. Tak uzbieraliśmy na komputer. Zdobyliśmy na niego 3300zł. Od nowego roku szkolnego w świetlicy gimnazjum uczniowie będą mogli korzystać z nowego komputera.