Świętowanie Dnia Nauczyciela

Uczniowie najlepiej wiedzą, że praca nauczyciela nie jest taka łatwa, jak się niektórym wydaje. Wiedzą też, że należy to publicznie przyznać przynajmniej raz w roku. Grono Pedagogiczne z Gimnazjum nr 2 na co dzień w niczym nie przypomina gron nadmiernie poważnych i statecznych. Ale tego dnia 14 października było nie tylko zwyczajnie wesołe, ale roześmiane od ucha do ucha, czyli uchachane.

Uczniowie urządzili swoim nauczycielom nie lada zabawę, prezentując prześmieszne przedstawienie. Przy okazji przeegzaminowali ich ze znajomości bajeczek dla dzieci, a niektórych szczęśliwców doskonale sparodiowali.

Na zakończenie przygotowali jeszcze jedną zaskakującą niespodziankę. Każdy nauczyciel otrzymał koszulkę z nadrukiem SUPER SOR (pomysł i jego realizacja w wykonaniu uczniów).

Pod czujnym okiem wszystkich gimnazjalistów nastąpiło w sali gimnastycznej dopasowywanie rozmiarów, przymierzanie, przebieranie i prezentacja całości na scenie. Wtedy sala zabrzmiała gromkim Sto lat i długimi oklaskami. Wzruszone ciało pedagogiczne serdecznie dziękowało, po czym pobiegło w nowych uniformach oglądać wystawę prac plastycznych uczniów. Oglądanie okazało się nie mniej ucieszne niż wcześniejsze atrakcje, bo tematem obrazów i rysunków były karykatury nauczycieli. Można je ciągle podziwiać na korytarzu pierwszego piętra.