Radosne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej

Trzynastego października w piątek Samorząd Uczniowski urządził w szkole radosne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie nie zapomnieli, że tradycja naszej szkoły nakazuje, by trzynasty dzień miesiąca uczynić ciekawszym od pozostałych, toteż na drzwiach wszystkich sal pojawiły się zabawne rymowanki. Tym razem z życzeniami dla nauczycieli, a przy okazji również dla tych, którzy się w tych salach uczą. Potem do szkoły przybyli goście: Burmistrz Janusz Rosłan z Panią Anną Florkiewicz z Urzędu Miasta, rodzice i emerytowani nauczyciele naszego gimnazjum. Wraz ze wszystkimi pracownikami szkoły i uczniami uczestniczyli w obchodach popularnego Dnia Nauczyciela.

Spotkanie rozpoczął uczniowski kabaret "Jaś" półgodzinnym występem dostosowanym do okazji. Przedstawienie KICI KICI zagrał w nowym debiutanckim składzie. I zagrał kapitalnie! Widownia - pięknie uchachana - z zaciekawieniem śledziła próby odszukania sprawcy napisu "kici kici" na szkolnej ławce. Śledztwo prowadziła cała armia pedagogów dowodzona przez dwie energiczne i pomysłowe sprzątaczki. Na scenie dużo się działo: ministrowie zdzierali sobie wąsy, instruktorka zespołu teatralnego wbijała potężny gwóźdź w ławkę najprawdziwszym młotkiem, psycholożka zamęczała wszystkich ćwiczeniami oddechowymi, a uczniowie robili swoje - śmiecili, tumanili i bawili się nieźle.

Po przedstawieniu przedstawiciel Rady Rodziców podziękował nauczycielom za pracę. A po nim z niespodzianką wystąpił Samorząd Uczniowski. Niespodzianka rozbawiła wszystkich do łez. Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły otrzymał wielki kolorowy kwiat na długim kiju ( uczniowie wykonali je własnoręcznie) z wymyśloną, stosowną do osoby nazwą. W sali gimnastycznej rozkwitły: WLIZEŁKA OZDOBNA, PODSKAKUJKA WIOTKA, PODGROMADEK LEŚNY, SKURZANKA POLNA, KOŁODZIEJKA CIENIOLUBNA, GARBATEK ROZTOCZAŃSKI oraz kilkadziesiąt innych kwiatków. Uśmiali się i goście z Urzędu Miasta, gdy dostali swoje kwiatki ozdobione nazwami: ROZESŁAN PNĄCY I FLORIOZA PIĘKNOLISTNA. Pani Dyrektor jako MARGERITKA ZIMOTRWAŁA podziękowała w imieniu swojej rabatki, a kwiatki stały się niewątpliwą ozdobą pokoju nauczycielskiego.

Tak oto, bez fanfar i peanów na cześć, odbyła się bardzo miła dla wszystkich uroczystość. Przede wszystkim zaś dla nauczycieli, którym bardzo wdzięcznie podziękowała dorastająca młodzież.