Dzień Papieski

18 października 2006 r. przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Ogólnopolskie hasło obchodów tego dnia brzmiało: "Jan Paweł II - Sługa Miłosierdzia".

Na myśl przewodnią wybraliśmy słowa Ojca Świętego z Jego ostatniej pielgrzymki do Polski: "W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście".

Wyjątkowy charakter tegorocznego Dnia Papieskiego podkreślili zaproszeni goście: Ks. Prałat Czesław Grzyb- Wikariusz Księdza Biskupa, Pani Anna Florkiewicz- reprezentująca Burmistrza miasta, oraz rodzice naszych uczniów.
    Uroczystą akademię poprowadzili stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: Maria Koziara uczennica kl. IIIa i Piotr Gaca uczeń kl. IIb.

Nasza szkoła już po raz drugi została wyróżniona przyznanymi stypendiami. Mamy świadomość, że to zobowiązuje do jak najwierniejszego wypełniania słów Jana Pawła II w codziennym życiu. Nie wystarczy Go bowiem podziwiać, ale trzeba naśladować.