Nasze znaki szczególne

Jesteś gościem
na naszej stronie

"Przyrzeczenie pierwszoklasistów"

To uroczystość oficjalnego przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona gimnazjalistów. Jest pomyślana jako święto pierwszoklasistów, które organizują pozostali uczniowie, nauczyciele i rodzice. W naszej szkole nie poddaje się pierwszoklasistów próbom, nie ma tzw. "chrzczenia" pod żadną postacią. Przeciwnie, uroczystość jest okazją, by próby prześladowania nowych uczniów napiętnować.

Zadaniem dyrektora szkoły jest zapewnienie uczniom klas pierwszych niespodzianki (każdego roku innej), będącej zarazem miłym prezentem. Jest to np. anulowanie niechcianej oceny w dzienniku albo "antypytalon", czyli zwolnienie od pytania w krytycznym momencie.

Uroczystość wiąże się z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i wycieczką integracyjną wszystkich klas pierwszych.