Nasze znaki szczególne

OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO -Wójcik Ewa

RZECZNIK PRAW UCZNIA - Syty Czesław

AKCJA CHARYTATYWNA

„ ZBIERAJ ZAKRĘTKI- POMÓŻ HOSPICUM SANTA GALLA”

W II semestrze roku szkolnego 2011/2012, nasze gimnazjum przystąpiło do akcji charytatywnej „ Zbieraj zakrętki – pomóż hospicjum Santa Galla”.

W Polsce ideę akcji nakrętkowej rozpowszechnili studenci z Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, obecnie koordynatorzy całego przedsięwzięcia (zakretki.info). Zaczęło się od tego, że grupka młodych ludzi chciała pomóc znajomemu, więc wpadli na pomysł zorganizowania charytatywnej zbiórki. To, co z początku wydawało się niemożliwe, okazało się wielkim sukcesem, a akcja zakrętkowa opanowała już całą Polskę.

Zakrętki sprzedawane są firmie recykilngowej, która wpłaca środki finansowe na konto fundacji.

Firmy recyklingowe zakupione zakrętki przerabiają na surowiec wtórny, który następnie jest przetwarzany przez producenta na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie, więc chronimy również nasze środowisko.

Za zakrętki chorzy otrzymują wózki inwalidzkie. Nasze gimnazjum przystępując do tej akcji zdecydowało się pomóc hospicjum Santa Galla w Łabuńkach koło Zamościa.

Hospicjum Santa Galla założone zostało w 1998 roku w Łabuńkach Pierwszych przez Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Jest to zakład opiekuńczo – leczniczy dla pacjentów głównie z chorobą nowotworową oraz innymi chorobami w stanie terminalnym. Opiekę medyczną i duchową nad pacjentami sprawuje zespół złożony z 11 pielęgniarek, lekarza, rehabilitanta, 2 kapłanów. Hospicjum mieści się na terenie XIX wiecznego zespołu parkowo-pałacowego w Łabuńkach, w skład którego wchodzi pałac, dwie oficyny, całość otacza 12 hektarowy park.

Przystępując do akcji ogłosiliśmy konkurs dla klas naszego gimnazjum na zebranie największej ilości zakrętek.

Zasady naszego konkursu: każda klasa raz w miesiącu, w ostatni piątek, na długiej przerwie, przyniesie zebrane przez siebie zakrętki do świetlicy szkolnej, gdzie zostaną one zważone, a wyniki zapisane. Zabieramy do końca maja 2012. Klasa, która zbierze najwięcej, otrzyma nagrodę dyrektora szkoły, którą będzie wyjście na wycieczkę w słoneczny czerwcowy dzień, połączoną z wizytą w pizzerii. Dyrektor szkoły funduje pizzę i lody!  :)

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU!

APEL SU

01 marca 2012r odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Opiekun Samorządu Ewa Bentkowska-Wójcik  oraz przewodnicząca Izabela Rejman podsumowały pracę SU za I semestr i przedstawiły plan pracy SU na II semestr roku szk.2011/2012. Uczniowie z klasy IIIb zaprezentowali nadchodzące szkolne 13-tki, czego dowodem są zdjęcia wykonane przez Korneliusza Krasińskiego, zamieszczone poniżej. Chłopcy otrzymali ogromne brawa. Iza Rejman opowiedziała o nowym konkursie na cele charytatywne „Zbieraj Zakrętki” i gorąco zachęciła uczniów do uczestnictwa, oraz przedstawiła nowy projekt SU – „Tematyczne seanse filmowe”, z których pierwszy odbędzie się 8 marca 2012r.

Opiekun SU Ewa Bentkowska-Wojcik opowiedziała o akcjach charytatywnych przeprowadzonych w I semestrze „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” i „Góra Grosza” oraz wręczyła nagrody dyrektora szkoły uczniom biorącym w nich aktywny udział. Nagrody indywidualne za aktywną pracę otrzymali: Martyna Socha, Katarzyna Kazek i Agata Antosz – kl.IIIb oraz Karolina Nowińska, Diana Wardach i Mariusz Zdunek – kl.IIIc. Były to tak lubiane przez naszych uczniów antypytalony. W akcji „Góra Grosza” wygrała klasa III a, która otrzymała nagrodę – antypytalon na kartkówkę. Wylosowany został także talon do sklepiku szkolnego za udział w przedświątecznej charytatywnej zbiórce darów – talon otrzymała

Karolina Nowińska.

Opiekun SU wręczyła również nagrodę klasie I a

za wygraną w akcji „Czysta Szkoła-Czyste Buty”. Klasa otrzymała antypytalon.

Na zakończenie apelu opiekun SU wręczyła nagrody 10 laureatom międzynarodowego konkursu z języka angielskiego

„Oxford Plus” oraz zachęciła wszystkich uczniów do udziału w nowym konkursie „Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych”, którego finał odbędzie się w maju.