"KICI KICI"

    Każdego roku w Tarnogrodzie organizowany jest powiatowy etap Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Województwa Lubelskiego. Rok temu kabaret "Jaś" został mianowany do etapu wojewódzkiego. Z Lublina, gdzie wystąpił na scenie Teatru Muzycznego, powrócił z dyplomem laureata. Decyzją o udziale w tegorocznym przeglądzie zespół podjął dosłownie w ostatniej chwili (dwa tygodnie przed terminem przeglądu), mając przygotowany tytuł przedstawienia.
    Nastąpiła maksymalna mobilizacja sił i talentów, której powstało całkiem fajne przedstawienie. Po jednej pełnej próbie 30 marca kabaret jako 25 w kolejności zespół pokazał na tarnogrodzkiej scenie swoje "KICI KICI" i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego! Komisja orzekła, że "Jaś" zaprezentował przedstawienie prawdziwie kabaretowe z mnóstwem ciekawych pomysłów scenicznych; że zagrał doskonale i świetnie się przy tym bawił razem z widownią.
    Na scenie brawurowo wystąpiło 25 osób. Za kulisami bezskutecznie walczyła ze śmiechem opiekunka kabaretu, której wtórował operator kurtyny.

Powrót