Wesoły trzynasty...

13 września zainicjował serię nietypowych trzynastych dni miesiąca w naszej szkole. Organizacją od trzech lat zajmuje się Samorząd Uczniowski. Ten trzynasty przebiegał pod hasłem:
DZIEŃ NIEPOHAMOWANEJ RADOŚCI Z POWODU ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO.
    Uczniów, jak zwykle, powitały napisy z zabawnymi poleceniami. Tego dnia zamiast tradycyjnego "Cześć" czy "Dzień dobry Pani" mówiło się: "Tak się cieszę, że Cię (Panią) widzę". Na takie powitanie odpowiedź mogła być tylko jedna: " Moja radość też jest wielka". Niektórym zwyczaj ten pozostał do dziś.
    Organizowanie "trzynastek" zawsze ma ten sam cel: tworzyć w szkole miłą atmosferę, by pokazać, że lepiej jest się do siebie uśmiechać niż patrzeć krzywo. Przy tym trzynastego można się trochę zabawić, bo całemu przedsięwzięciu towarzyszą dodatkowe atrakcje. We wrześniu było to pisanie zabawnych wierszyków zachwalających uroki życia szkolnego. Na przerwach zaroiło się przy sztalugach, na których były eksponowane teksty. Pracowało się grupowo i indywidualnie.
    Zdaniem komisji najoryginalniejszy wierszy wymyśliła uczennica klasy pierwszej i to ona otrzymała w nagrodę kilogram cukierków czekoladowych. Rok szkolny zaczął się na dobre, więc
Żegnajcie wakacje niechciane
Witajcie ułamki kochane!